Бойко Борисов: ГЕРБ ще върне мандата, но хаосът ще бъде по-голям

В понеделник ГЕРБ ще вземе мандата, но ще го върне веднага. Това заяви във Враца лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
„Ние, както сме казвали, ще вземем и ще върнем мандата, но както преди години ви предупредих и сега ги предупреждавам, хаосът ще бъде още по-голям, омразата между партиите ще бъде още по-голяма, защото няма политическа класа, с която да можеш да се разбереш. На тези избори ние сме срещу всички и трябва да дадем такъв резултат, че да не се тласне държавата в хаоса, в който беше 4 години“, заяви той и допълни:
Председателят на най-голямата българска партия подчерта, че в близките години не е имало по-успешно управление от изминалите 11 месеца, през които е постигнато пълноправно членство на страната ни в Шенген, нулева нелегална миграция, а от 1 януари 2026 г. – членство в Еврозоната.
„Успях да сглобя една абсурдна коалиция на малцинството, но резултатите са налице“, каза още лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов и посочи:
„Тази година държавата събра рекордните приходи от близо 14 млрд. лв. повече в сравнение с 2024 г. На този фон да попитам - в коя държава на мафия и на мутри, страната е приета в еврозона, в Шенген, в Европейски банков съюз и има одобрен План за възстановяване.“
По думите му до последния ден правителството е било на мястото си, институциите и банковата система също, както и целият бизнес.
Длъжни сме да дадем нов тласък на икономиката и производството и развитието на държавата, за да могат доходите на хората да растат, категоричен бе Бойко Борисов.
„Ние, както сме казвали, ще вземем и ще върнем мандата, но както преди години ви предупредих и сега ги предупреждавам, хаосът ще бъде още по-голям, омразата между партиите ще бъде още по-голяма, защото няма политическа класа, с която да можеш да се разбереш. На тези избори ние сме срещу всички и трябва да дадем такъв резултат, че да не се тласне държавата в хаоса, в който беше 4 години“, заяви той и допълни:
Председателят на най-голямата българска партия подчерта, че в близките години не е имало по-успешно управление от изминалите 11 месеца, през които е постигнато пълноправно членство на страната ни в Шенген, нулева нелегална миграция, а от 1 януари 2026 г. – членство в Еврозоната.
„Успях да сглобя една абсурдна коалиция на малцинството, но резултатите са налице“, каза още лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов и посочи:
„Тази година държавата събра рекордните приходи от близо 14 млрд. лв. повече в сравнение с 2024 г. На този фон да попитам - в коя държава на мафия и на мутри, страната е приета в еврозона, в Шенген, в Европейски банков съюз и има одобрен План за възстановяване.“
По думите му до последния ден правителството е било на мястото си, институциите и банковата система също, както и целият бизнес.
Длъжни сме да дадем нов тласък на икономиката и производството и развитието на държавата, за да могат доходите на хората да растат, категоричен бе Бойко Борисов.
Свързани Новини

schedule 2026-06-20
Бойко Борисов: Изваждането на България от „сивия списък“ е успех на ГЕРБ
„Изваждането на България от „сивия списък“ за пране на пари е изключителен успех на правителството „Желязков“, сформирано с ...
Прочети
schedule 2026-06-14
Бойко Борисов: Каквото е построила ГЕРБ – това е. Сега чакаме да видим резултатите на останалите
ГЕРБ е системна партия и счита, че практиката за 100 дни толеранс към всяко ново управление трябва да бъде възстановена. Това заяви лидерът ...
Прочети
schedule 2026-06-12
Обща визия за туризма: Комисията по туризъм и Националният борд по туризъм очертаха приоритетите за съвместна работа
По инициатива на председателя на Комисията по туризъм към Народното събрание Росица Кирова се проведе първа работна среща с представители на Националния б ...
Прочети