Бойко Борисов: Особеният управител на „Лукойл“ е съгласуван с партньорите

Единствената роля на президента е да върне закона за „Лукойл“ или да го пусне, това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в кулоарите на Народното събрание в отговор на журналистически въпрос.
„Радев да не пуска статуси, да не дава съвети, а да пусне или да върне закона за "Лукойл"! Подразнил се е от едно писмо, което поверително му го препратих, понеже там приветстват България като най-добра, най-бърза, най-правилно действаща в законодателството. Това го е подразнило“, заяви председателят на най-голямата българска партия. Той призова президентът да се пусне закона или да наложи вето, за да може парламентът да го преодолее.
„Ако президентът не наложи вето, имаме готовност веднага ще назначим особен управител на “Лукойл”. Името ще го научите, то е съгласувано с партньорите, български гражданин е“, каза още Бойко Борисов и увери, че действията се съгласуват и с ЕК, и с ОФАК, и с министерството на енергетиката на САЩ.
Лидерът на ГЕРБ подчерта, че след три години без каквито и да е плащания и провален от предишните управляващи ПВУ, вчера България получи един милиард по Плана за възстановяване и устойчивост.
„Днес има 3 закона, които трябва да минат, в началото на 2026 година ще вървим към следващите плащания“, обясни Бойко Борисов.
„Радев да не пуска статуси, да не дава съвети, а да пусне или да върне закона за "Лукойл"! Подразнил се е от едно писмо, което поверително му го препратих, понеже там приветстват България като най-добра, най-бърза, най-правилно действаща в законодателството. Това го е подразнило“, заяви председателят на най-голямата българска партия. Той призова президентът да се пусне закона или да наложи вето, за да може парламентът да го преодолее.
„Ако президентът не наложи вето, имаме готовност веднага ще назначим особен управител на “Лукойл”. Името ще го научите, то е съгласувано с партньорите, български гражданин е“, каза още Бойко Борисов и увери, че действията се съгласуват и с ЕК, и с ОФАК, и с министерството на енергетиката на САЩ.
Лидерът на ГЕРБ подчерта, че след три години без каквито и да е плащания и провален от предишните управляващи ПВУ, вчера България получи един милиард по Плана за възстановяване и устойчивост.
„Днес има 3 закона, които трябва да минат, в началото на 2026 година ще вървим към следващите плащания“, обясни Бойко Борисов.
Свързани Новини

schedule 2026-06-20
Бойко Борисов: Изваждането на България от „сивия списък“ е успех на ГЕРБ
„Изваждането на България от „сивия списък“ за пране на пари е изключителен успех на правителството „Желязков“, сформирано с ...
Прочети
schedule 2026-06-14
Бойко Борисов: Каквото е построила ГЕРБ – това е. Сега чакаме да видим резултатите на останалите
ГЕРБ е системна партия и счита, че практиката за 100 дни толеранс към всяко ново управление трябва да бъде възстановена. Това заяви лидерът ...
Прочети
schedule 2026-06-12
Обща визия за туризма: Комисията по туризъм и Националният борд по туризъм очертаха приоритетите за съвместна работа
По инициатива на председателя на Комисията по туризъм към Народното събрание Росица Кирова се проведе първа работна среща с представители на Националния б ...
Прочети