ПОЗИЦИЯ на общинския съветник от ГЕРБ-СДС Екатерина Йорданова

Транспортният хаос в София, излезлите от депа и гаражи протестиращи работници, опънатите нерви на гражданите в столицата - това е резултатът от управленската немощ на Столичната община през последните месеци.
Опитите от тази сутрин на ППДБ да обвинят за това ГЕРБ и лично мен като човек, който носи отговорност за протеста на транспортните работници, са жалки и недостойни.
Нямах намерение да влизам в дебат с лица, които отдавна копаят политическото дъно, но не мога да позволя някой да оправдава собствената си неспособност за вземане на решения с мен.
В своята работа като синдикалист на терен, какъвто от години не съм, съм ръководила близо 20 млн. транспортни работници в качеството си на вицепрезидент на Международната транспорта федерация и 5 млн. синдикалисти на Европейската транспортна федерация. Преди няколко месеца получих златната награда на ITF за цялостен принос към синдикалното движение. Имам репутацията на човек, който използва инструмента на диалога, а не на протеста. И този инструмент винаги е бил работещ.
Ако бях сред организаторите на протеста, то категорично София нямаше да позволя да се стигне до този хаос. Но това е друга тема.
Синдикатът, на който в момента съм почетен председател – Съюзът на транспортните синдикати в България, участва в протестите, но от месеци не е допускан на масата за преговорите от кмета Васил Терзиев.
Членовете на СТСБ са до своите колеги от КТ „Подкрепа“, но нямат право на защита и представяне на интересите им! Кметът Терзиев ги покани, но после не ги допусна до масата за преговори. Дали защото не се заигра с други социални партньори!?
Категорично заявявам, че съм активен общински съветник и като такъв защитавам интереса на града от бездействия и хаотични решения. И то в диалог и открито!
Подкрепям транспортните работници! Те са мои колеги и приятели! И не съм съгласна техните интереси да бъдат политически манипулирани! Ще ги защитавам като
общински съветник.
общински съветник.
Що се отнася до моята позиция в ГЕРБ (която кой знае защо вълнува непознатата за мен Лена Бориславова): аз съм член на ГЕРБ, чийто лидер е Бойко Борисов. И имам ясни, морални и открити отговорности като част от нашето политическо семейство!
Свързани Новини

schedule 2026-06-20
Бойко Борисов: Изваждането на България от „сивия списък“ е успех на ГЕРБ
„Изваждането на България от „сивия списък“ за пране на пари е изключителен успех на правителството „Желязков“, сформирано с ...
Прочети
schedule 2026-06-14
Бойко Борисов: Каквото е построила ГЕРБ – това е. Сега чакаме да видим резултатите на останалите
ГЕРБ е системна партия и счита, че практиката за 100 дни толеранс към всяко ново управление трябва да бъде възстановена. Това заяви лидерът ...
Прочети
schedule 2026-06-12
Обща визия за туризма: Комисията по туризъм и Националният борд по туризъм очертаха приоритетите за съвместна работа
По инициатива на председателя на Комисията по туризъм към Народното събрание Росица Кирова се проведе първа работна среща с представители на Националния б ...
Прочети